BGU logo
BGU Physics Department logo
Admin

Physics 1B

Course number: 203-1-1391
Semester: B 2017
3.5 points

TA: Elad Benjamin
TA: Yotam Sherf
TA: Koby Yavilberg
TA: Avry Shirakov
Lecturer: Michael Gedalin
Lecturer: Moshe Schechter
Lecturer: Golan Bel
Lecturer: Portnov Alexander

Messages

Course Plan

Topics

Week Topic Chapter
1-2 Math Intro -
Measurements 1
1D Motion 2
Vectors 3
2D and 3D Motion 4
Rotational Kinematics 11
3-4 Reference frames and Galileo relativity: inertial frames 4
Newton's laws 5
Various forces: gravity, friction 5
Various forces: drag (terminal speed only) 6
5-6 Work and Kinetic Energy 5
Work as a path integral (calculations, optional) 7
Work - Energy Theorem 7
Conservative and non-conservative forces 8
Potential energy and Energy conservation 8
7-8 Momentum, Newton's second law and momentum conservation 10
Systems of particles: center of mass 9
Collisions, Impulse an Momentom 10
9 -10 Rotational dynamics: angular momentum, torque, moment of inertia 12, 13
Rigid Body: moment of Inertia 12, 13
Rotation of a rigid body around a fixed axis 12, 13
11-12 Oscillations: simple harmonic motion 15
Damped and forced oscillations, resonance (qualitatively) 15

Sources

Remarks

Office hours


Name Day Hours Building/Room E-mail
Golan Bel Sunday 12:30-14:00 333/54 bel@bgu.ac.il
Avry Shirakov Sunday 17:00-19:00
or by @
103/62 avrysh@post.bgu.ac.il
Moshe Schechter Thursday 14:30-15:30 54/331 smoshe@bgu.ac.il
Koby Yavilberg by Mail by Mail 54/219 yavilber@post.bgu.ac.il
Michael Gedalin Sunday 10:00-12:00 326/54 gedalin@bgu.ac.il
Yotam Sherf Tuesday 16:30-17:30 54/319 sherfyo@post.bgu.ac.il
Elad Benjamin Wednesday 16:00-17:00 54/-111 eladbenj@post.bgu.ac.il
Portnov Alexander portnova@bgu.ac.il


Lecture/Tutorial

Group What? Name Day Hours Building/Room
1 Lecture Golan Bel Sunday 09:00-12:00 4/26
11 TA Avry Shirakov Thursday 12:00-13:00 209/34
12 TA Avry Shirakov Thursday 13:00-14:00 205/28
13 TA Avry Shirakov Thursday 14:00-15:00 301/28
14 TA Avry Shirakov Wednesday 10:00-11:00 9/34
15 TA Avry Shirakov Wednesday 11:00-12:00 205/34
2 Lecture Moshe Schechter Thursday 08:00-11:00 4/26
21 TA Koby Yavilberg Wednesday 13:00-14:00 9/34
22 TA Koby Yavilberg Tuesday 12:00-13:00 9/34
23 TA Koby Yavilberg Tuesday 14:00-15:00 305/34
24 TA Koby Yavilberg Wednesday 10:00-11:00 213/35
25 TA Koby Yavilberg Tuesday 13:00-14:00 9/34
3 Lecture Michael Gedalin Monday 14:00-17:00 5/26
31 TA Yotam Sherf Wednesday 12:00-13:00 90/241
32 TA Yotam Sherf Wednesday 13:00-14:00 90/241
33 TA Yotam Sherf Wednesday 14:00-15:00 90/138
34 TA Elad Benjamin Wednesday 17:00-18:00 103/34
35 TA Elad Benjamin Wednesday 10:00-11:00 204/28
36 TA Elad Benjamin Tuesday 08:00-09:00 229/90
4 Lecture Portnov Alexander Friday 11:00-14:00 2/34
41 TA Portnov Alexander Wednesday 15:00-16:00 205/34

Class Exercises

# Published Topic Exercise Solution
1 12/03/2017 Math Intro
2 19/03/2017 Motion in 1D
3 26/03/2017 Motion in 2D and 3D
4 03/04/2017 Rotational motion, Inertial reference frames
5 16/04/2017 Newton's Laws
6 25/04/2017 Friction and accelerated frames of reference
7 01/05/2017 Work and kinetic energy, work - energy theorem
8 09/05/2017 Potential energy and conservation of energy
9 15/05/2017 Impulse and momentum, center of mass (discrete)
10 23/05/2017 Rigid Body I: Torque
11 12/06/2017 Rigid Body II: Moment of Inertia
12 19/06/2017 Rigid Body III: Rotation, angular momentum
13 29/06/2017 Rigid Body IV: Rotation, angular momentum (cont'd)

Home Exercises:

# Published Topic Exercise Solution Deadline upload
1 12/03/2017 Math Intro 26/03/2017
2 19/03/2017 Motion in 1D 02/04/2017
3 28/03/2017 Vectors, Motion in 2D and 3D 09/04/2017
4 03/04/2017 Rotational motion, Inertial reference frames 23/04/2017
5 03/04/2017 Newton's Laws 30/04/2017
6 25/04/2017 Friction and accelerated frames of reference 07/05/2017
7 01/05/2017 Work and kinetic energy, work - energy theorem 18/05/2017
8 10/05/2017 Potential energy and conservation of energy 23/05/2017
9 16/05/2017 Impulse and momentum, center of mass (discrete) 28/05/2017
10 23/05/2017 Rigid body I 04/06/2017
11 14/06/2017 Rigid Body II: Torque & Moment of Inertia 22/06/2017
12 21/06/2017 Rigid Body III: Rotation, angular momentum 29/06/2017
13 29/06/2017 Rigid Body IV: Rotation, angular momentum (cont'd) 09/07/2017

Course Policy

מדיניות הקורס

  • ציון סופי מורכב כדלקמן:
    • 80% מבחן
    • 10% בוחן אמצע (חובה). 14.05.17 בשעה 9:00 (שעה אחת)
    • במקרה העדרות מהבוחן מסיבה מוצדקת (מילואים, מחלה, חפיפת בחנים) משקלו של הבמחן יהי 90%. יש להגיש מסמך מצדיק לאחר הבוחן
    • 10% עבודות בית (כל הגשה מקנה 1 נק׳, עד התקרה של 10 נק׳)
  • חומר עזר במבחן ובבוחן: דף נוסחאות מצורף בלבד.
    • חשוב: העתקת נוסחה מדף נוסחאות לא מזכה בנקודות !
  • מבנה המבחן:
    • 4 שאלות רב ברירה, כל אחת 5 נק׳
    • 3 שאלות פתוחות, כל אחת 20 נק׳
    • שאלה פתוחה אחת תהיה זהה או דומה מאוד לאחד מתרגילי בית או תרגילי כיתה
    • משך המבחן: 3 שעות
  • מבנה הבוחן:
    • 2 שאלות רב ברירה, כל אחת 2 נק׳
    • שאלה פתוחה אחת, 6 נק׳
    • משך הבוחן: שעה אחת
  • חומר שלא יילמד:
    • מערכות ייחוס לא התמדיות
    • כח גרר
    • תנועת גוף קשיח כאשר ציר אינו מקובע (חוץ מגלגול)
    • כל הפרק של תנודות
  • מבנה שבועי:
    • 1-2 קינמטיקה
    • 3-4 חוקי ניוטון
    • 5-6 אנרגיה ועבודה
    • 7-8 מערכות
    • 9-11 תנועה סיבובית וגוף קשיח
    • 12-13 חזרה והכנה למבחן
  • נוהל ערעורים
    • המערער/ת חייב/ת ללמוד את הפתרונות אשר יפורסמו באתר ולציין את זה בטופס הערעור - אחרת הערעור יידחה ללא בדיקה
    • מותר להגיש ערעור בנימוקים הבאים:
      • לא נבדקה שאלה או חלק ממנה
      • טעות בסיכום הנקודות
      • לא הובן פתרון או חלק ממנו
    • אסור להגיש ערעור בנימוק שמגיע מספר נקודות רב יותר עבור הפתרון - יידחה ללא בדיקה
    • נא לא להגיש ערעור בנימוק ״טעות בדיקה״
    • נא להימנע מהעלאת קבצים מסוג text או word. קבצים אלה לא נפתחים לעיתים קרובות. אם לא יהיה ניתן לפתוח קובץ, לא תהיה התייחסות לערעור.
    • תזכורת: ערעור על חלק מהמבחן גורם לבדיקה מחודשת של כל המבחן

Additional information

Extra Stuff
 
Department of Physics | Ben-Gurion University of the Negev | Beer-Sheva 84105, Israel